Cestovní kancelář Sebera (Jičín A)

09.03.2020 10:20

Čekal nás další divizní dvojzápas, tentokrát s DTJ HK a Kostelcem. Doma jsme proti těmhle soupeřům urvali dvě plichty, ale venku se nám proti nim klasicky moc nedaří. V Hradci jsme sice občas kousali, ale nepamatuju si že bychom venku někdy potrápili Kostelec. V pondělí navíc napsal Petr, že má v háji nohu a že to vypadá bledě. Začali jsme tedy shánět náhradníka. Doulis nominaci odmítl s tím, že už letos v Hradci byl a že tam tak často být nemusí. Vzpomněli jsme si tedy na borce Honzu Kohuta, který už nám několikrát v časech personálních problémů vypomohl. Honza nehledal žádné výmluvy a účast přislíbil, čímž nám vytrhl trn z paty. Sebič do pátku začal aspoň chodit, tak nakonec vymyslel, že si uděláme hromadný výjezd a otestujeme jejich nový koráb, kam se vejdem i v šesti! Řidička Misshell si tak zkusila první delší trasu s novým strojem a zvládla to až na menší komplikace s volantem bravurně. DTJ nastoupilo se sestavou mlaďáků, takže se stalo, že Jirka Mrázek, ročník 85, byl nejstarším účastníkem zápasu. Začali jsme výborně. Milan s Petrem po kolapsu v prvním setu dokázali až překvapivě snadno uhrát pátý set a tedy i bod ve čtyřhře, čímž Petr vyvrátil pravidlo, že se u pingpongu musí hýbat. V naší čtyřhře to evidentně potřeba není :-). Ještě větší překvapení nastalo, když duo Červenka – Vraštil dokázalo vyhrát 9 v pátém, což je sice jejich klasický stav, ale běžně to dopadá obráceně. Od doby, co je kapitán v reportu veřejně zostudil uvedením jejich čtyřhrové bilance, dokázali kluci vyhrát už 3. čtyřhru v řadě! Takže vida, ono to jde. Vedli jsme tedy 2:0 což byl skvělý začátek. Jirka Mrázek však zůstaval klidný a prorokoval, že to skončí 10:2 pro DTJ. No, nebyl zase tak daleko od pravdy. V první rundě Tomáš nervově nezvládl vypjatý třetí set s Bohdaneckým, což nakonec rozhodlo že prohrál 3:1, ovšem ve velmi hezkém zápase. Honza však rozdrtil Mrázka a vypadalo to pořád ještě dobře. Pak ale nastoupil Milan s náhradníkem Grešem a to už pomalu začínal náš zmar. Milan snad v každém setu vedl, ale kromě prvního nedokázal žádný dovézt do konce. Nutno říct, že vzhledem k nenapnuté síťce se stalo něco, co se běžně nestává. A sice že Milan byl dokonale uprasen ve dvou posledních setech. Většinou to bývá naopak. Sebi chtěl zkusit aspoň jeden zápas, ale zrovna na Tesolina si vyjít nepřál. Hýbat se moc nemohl, Tesolin si z trávy moc nedělal a tak nebylo o čem. Stav 3:3 vypadal zatím hratelně. Ještě trochu rozhozený Tomáš nemohl narazit na „lepšího“ soupeře. Mrázek se svými údery rotovanými do všech směrů Tomáše vyloženě zničil. Honza pak ještě zabojoval a urval bod s Grešem, ale Milanovi ani druhý zápas nevyšel a Tesolina donutil jen k tomu, že se začal „trochu“ snažit. Pak se ale málem událo překvapení dne, když nás supernáhradník vedl 2:1 s Bohdaneckým, kterému levák očividně nechutnal. Škoda, bylo to blízko i ke stavu 3:0, ale Bohdanecký nakonec zvolnil, čímž nechal Honzu trochu tvořit a to nakonec rozhodlo. I tak si Honza urval 2 krásné divizní sety proti slušnému hráči. Stav 6:4 pořád ještě nevypadal beznadějný. Následovaly ovšem další 3 pětiseťáky, všechny pro DTJ. Tomáš 8 v pátém s Grešem, Honza 8 v pátém s Tesolinem a Milan nezvládl pátý set s Bohdaneckým. 10. bod si udělal Honza Kohut s Mrázkem a mohlo se jet domů.

Honza dnes jednoznačně nejlepší, mladí Hradečáci jsou přesně soupeři, kvůli kterým si pořizoval sendvič. Jeho hnus bloky prostě útočníkům nechutnají. Tomáš byl blízko bodům, a možná kdyby se zbytečně nesoustředil na prasata a hrál svůj pinec, tak by aspoň jeden bod vyválčil. Milan už poněkolikáté za sebou na DTJ vyhořel, takhle herna mu nějak nechutná a navíc v jeho najivním útočnén pingpongu jsou prostě domácí lepší. Náhradník Honza podal velmi slušný výkon který rozhodně převýšil okresní úroveň.

Body:

Honza 2,5/1, Tomáš 0,5/3, Milan 0,5/3, Sebi 0,5/1 a Honza Kohut 0/2

Po obědě v přeplněném sále v Česticích jsme se vydali do Kostelce. Vzhledem k dopolednímu debaklu jsme snad ani žádný boj nečekali. Čtyřhry se vrátily do „normálu“, když Honza s Tomášem nestačili na duo Viesner – Jakubec. Milan s „jednonohým“ Petrem však překvapivě udolali i duo Malík Karel – Bruna, což byl mnohem nebezpečnější soupeř než ráno a srovnali tak stav na 1:1. Milan šel v prvním kole na Brunu, celkem si věřil, ale Bruna na rozdíl od předchozích zápasů odehrál celý zápas v podstatě útočně a smáznul kapitána suše 3:0. Honza po dopoledním pěkném výkonu překvapivě nestačil na Jakubce, který mu to prostě jen nahazoval na sendvič. Nutno říct že Martin se výrazně zlepšil, ale výprask 3:0 pořád ukazuje spíš na poobědovou únavu. Tomáš tentokrát neměl co s Karlem a když ani Honza Kohut nepotrápil Viesnera, bylo z toho tragické první kolo. Stav 5:1 pro domácí. Milan pak šel ukázat Honzovi, jak se musí hrát na Jakubce. Ukázalo se ale, že to vůbec není tak snadný, pacholek se přeci jen zlepšil a nahazuje pořád nepříjemnější balóny a fakt hodně toho vrátí. Nicméně Milan po vypětí všech sil nakonec zápas zvrátil, i díky tomu že se mu vrátila prasečí forma ;-). V dalším zápase Karel zničil i Honzu, ale ten se při zápase aspoň trošku rozehřál. Tomáš se v zápase s Viesnerem zase jednou dostal do laufu a domácího borce pěkně rozebral, ale Honza Kohut po prvním vyrovnaném setu s Brunou dostal kanára a domácí matador si zápas už pohlídal. Stav 7:3. Milan měl sice s Karlem pár slušných výměn, ale nestačilo to ani na set. Honza pak nedal čuchnout trošku zlomenému Viesnerovi, čímž ale naposledy korigoval výsledek. Tomáš si „vychutnal“ zápas s Brunou, kde se nestačil divit co všechno může přiletět na stůl a Honza Kohut si pěkně zahrál s Jakubcem, na bod to však ani tentokrát nestačilo. Konec zápasu, 10:4.

Sice stejný výsledek, ale blíž nějakému dramatu jsme byli přeci jen v Hradci. Kostelec doma je prostě nad naše síly, aspoň zatím. Výkony jsme předvedli tentokrát vyrovnaně bídné :-).

Body:

Milan 1,5/2, Honza 1/2, Tomáš 1/2 a Sebi 0,5/0 a Honza Kohut 0/3.

Dvě prohry se dneska asi trochu čekaly, ale i tak jsme chtěli zabojovat. Nevadí, jedeme dál. Čekají nás 4 zápasy, z toho jeden se suverénním lídrem ze Stěžer a pak 3 mače se soupeři pod námi. Máme bilanci 6/4/8 a tak kapitán vyhlásil kapitánskou prémii s cílem skončit ideálně s bilancí 9/4/9. Tak pojďme do toho!